Navigace
Kdo je on-line
Hosté on-line: 2

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 731
Nejnovější člen: Rekreant

Události
<< Říjen 2018 >>
Po Ut St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Žádné události.

Přispějte na server
Pokud se Vám na našem serveru dobře hraje a chcete nás podpořit, budeme rádi za finanční příspěvěk, který můžete zaslat na účet: 2300773370/2010 . Do zprávy pro příjemce uveďte prosím Vás herní nick a důvod platby. Mějte na paměti, že zaslání příspěvku Vám nepřináší žádné herní výhody a nezbavuje Vás povinnosti dodržovat pravidla. Příspěvky budou použity na chod a provozování herního serveru CZ/SK Bat Dayz.

Provoz serveru byl ukončen. Další info najdete zde: http://batdayz.eu...6&pid=4924.

Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Aktuální situace na serveru - únor 2017
admin admin
Ahoj všem, další tři měsíce provozu serveru jsou skoro za námi a opět se musí řešit otázka ohledně jeho budoucnosti. Jak už jsem psal koncem října minulého roku zde - http://batdayz.eu...ead_id=439 , sám rozhodně server financovat nebudu. Takže pokud si i nadále přejete, aby server pokračoval, dejte mně tento týden vědět soukromou zprávou, zdalipak chcete na server přispět a jakou částku. Nejlépe do konce tohoto týdne (26.2.), aby se vše stihlo. Pokud se mně ozve dost lidí a jestli bude částka dostatečná (tj. asi 80% z 4800-5700kč (závisí podle poskytovatele, kurzu, frekvence plateb - jedná se o částku za tři měsíce při čtvrtletní platbě )) a peníze se potom i skutečně vyberou, server bude pokračovat. Pokud ne, provoz bude ukončen. A jak už jsem říkal, neberte to jako nějaké doprošování, pokud nebude zájem, server jednoduše končí.

Všem kdo se ozve a má zájem pomoci, předem děkuji Úsměv.

Jason hráč na whitelistu
Prijde mi smutny ze ze se ohledne placeni serveru ozvou dva, tri lidi. Proste se tady ukazala ta debilni ceska povaha. Hlavne neco mit co je zadarmo a aby toho bylo hodne. A na druhou stranu neco kvuli tomu zaplatit to uz vubec neexistuje. Pisu to tady proto aby jste se nad tim vsichni trosku zamysleli. Osobne hraji cca 1 - 2 hod /tyden, nekdy ani to ne. Byl jsem ochotnej zaplatit i polovinu nakladu aby to nemusel tahnout admin sam. Ale na druhou stranu proc - platit neco pro lidi kteri nejsou ochotni pustit za zabavu nejakou kacku? Za lidi kteri mi mi ve hre vykradaji stan? (samozrejme nemuzu to svadet na vsechny ldii ale od te doby co se nepodepisu stany, tak ruku na srdce, je s timto trosku anarchie). Za lidi kteri si zakladaji stanovy mestecka?! Jakmile nelze dusledne kontrolovat dodrzovani pravidel (viz podepisovani) tak se situace na serveru zmeni v totalni chaos. Presne podle cesky natury co muzu obejit to obejdu, ted mi nikdo nedokaze co je muj stan atd..

Chtelo by se to jenom trosku zamyslet. Myslim ze server fungoval velice dobre, poradaly se super eventy, krasne rozpracovany system projektu.To si myslim ze na jinych serverech neni. To ze posledni dobou klesla trosku hratelnost, to bych daval za vinu vyvojarum hry. Napriklad bez aut spoustu projektu ztrati smysl a i chystani eventu je daleko tezsi. Osobne (povazuji se za svatecniho hrace) mi prijde skoda prijit o tento server.

A v neposledni rade co se tyce penez. Chapu ze kazdy z nas tady mame asi jine prijmy, nekdo je student nekdo pracujici atd.. Ale nerikejte mi ze by se neneslo treba 10 lidi kteri by byli ochotni posilat 100Kc/mesic? To je napriklad cena jedne krabicky cigaret. To utratim denne. Kdyby se seslo alespon tolik lidi (cca 50% nakladu) tak rad pridam vetsinovou castku na zbytek. Kolik vas stoji jeden vecer v baru? Kolik date za veceri kdyz si k tomu dat nejake dobra vina? A nad tim clovek nejak nepremysli..

Na zaver to tady pisu ciste sam za sebe, nemel jsem a ani nechci mit nejaky vyhodu na serveru... Jenom jak mi to vse prislo..

jari hráč na whitelistu
Bohužel je to přesně jak píšeš, kdyby každej poslal aspoň to kilo za měsíc. Takže kdo se ještě adminovi neozval tak šup,šup.

admin admin
Ahoj všem, server je od 15.3.2017 znovu zprovozněn a je zaplacen na tři měsíce. Nová adresa serveru: 89.163.235.151:2602. Heslo na server je: dayz778 . Server je nadále pod whitelistem, takže se tam nedostane nikdo kdo nemá. TS najdete taky na nové adrese: ts3.hicoria.com:19128 . Heslo je TS je: netopyr .

Server je u nového poskytovatele, tím pádem je databáze serveru úplně nová a všichni začínáme od znova.

Pokud někdo máte zájem o herní projekty na serveru, dejte mně vědět. Bylo by fajn udělat i nějaký event. Všechny vozidla na serveru podléhají podle pravidel evidenci. Zároveň na 14 dní od dnešního dne jsou rezervovány sedany a offroady pro herní projekty, admin team a hráče, co jinak pomáhají se serverem.

Server je nyní v testovací fázi. Je možné, že perzistence nebude fungovat a do tohoto víkendu může proběhnout wipe.

Děkuji všem hráčům, kteří poslali příspěvky na server. Pokud chcete, aby server fungoval i nadále po třech měsících, možná by bylo dobré se domluvit na nějaké stabilní formě financování, abych si nemusel pokaždé psát o příspěvky, protože tento systém se mě opravdu nezamlouvá.

jari hráč na whitelistu
Tak to je dobrá zpráva, díky.

Katty moderátor
Jak už jsem ti předtim psala, vůbec bych nebyla proti aby si každý pobyt na serveru zaplatil. Jakože zpřístupnit to všem, ale dokud nezaplatí, nehrajou. Jednoduchý. Porušíš pravidla, ban. A myslim že většina (asi se vždycky najde nějakej vůl) by si po zaplacení rozmyslela porušovat pravidla. Toť muj názor.

jari hráč na whitelistu
Katty napsal:

Jak už jsem ti předtim psala, vůbec bych nebyla proti aby si každý pobyt na serveru zaplatil. Jakože zpřístupnit to všem, ale dokud nezaplatí, nehrajou. Jednoduchý. Porušíš pravidla, ban. A myslim že většina (asi se vždycky najde nějakej vůl) by si po zaplacení rozmyslela porušovat pravidla. Toť muj názor.

Jenže chyba je v tom, že ty pravidla moc kontrolovat nejde. Takže jediný co zkontroluješ je když tě někdo zabije. Třeba na Donoru můžeš zabít bez varování, ale jen když chytneš někoho u sebe ve stanu. Stany se vykrádat jinak můžou a i aut si můžeš ukrást. To zakázaný není, protože to nejde uhlídat. Takže nás to tam taky nasralo, když mám jednou byl stan vykraden a ukraden a po druhé jen vykraden. Zde se nám to nikdy nestalo. Kdyby šlo ošetřit ty krádeže, pak by to byla jiná.

Katty moderátor
jari napsal:

Katty napsal:

Jenže chyba je v tom, že ty pravidla moc kontrolovat nejde. Takže jediný co zkontroluješ je když tě někdo zabije. Třeba na Donoru můžeš zabít bez varování, ale jen když chytneš někoho u sebe ve stanu. Stany se vykrádat jinak můžou a i aut si můžeš ukrást. To zakázaný není, protože to nejde uhlídat. Takže nás to tam taky nasralo, když mám jednou byl stan vykraden a ukraden a po druhé jen vykraden. Zde se nám to nikdy nestalo. Kdyby šlo ošetřit ty krádeže, pak by to byla jiná.

Jenže to neuhlídáš nikdy. Tady se kradlo taky, nebo to možná byl jen problém s lootem, ale kdo ví. To nezjistíš ani kdybys chtěl. No na Donoru to taky neni úplně tak pravda co píšeš. Sami maji na stránkách o serveru toto:
Vyhlásit na donoru plošný zákaz PVP s vyjímkou obrany svého majetku. Avšak! Před tím než začnete bránit majetek je nutné zloděje vyzvat písemně (budeme kontrolovat v logu) i slovně, aby přestal a opustil prostor, a to minimálně 15s před provedením násilné akce. Pointou je, že chceme, aby se spory řešili nenásilnou formou.
Hlášené střety budou trestány banem. Kdokoliv zaútočí jako první, je pro nás viník (myšleno kdokoliv první se strefí).
Budeme kontrolovat log, zda proběhla komunikace.

Takže ani při obraně majetku nemůžeš střílet jak tě napadne.

Stricklend hráč na whitelistu
oni už to tam upravili a je to bez výzvy Šklebící se co jsme si zjišťovali Úsměv ... Nicméně též bych i zde zavedl nějaký ten drobný regulační poplatek. Je tu přes 700 lidí, i kdyby měl každý poslat 10kč za měsíc tak to ten server udrží a lidi zas tak nezchudnou.

admin admin
Drobná užitečná informace: Pravidelné restarty na serveru jsou v 01:00 a 13:00.

A ještě malá poznámka: Zkuste používat při hraní na serveru přezdívky, které máte na fóru a pod kterými jste na whitelistu. Poslední dobou na to někteří z Vás zapomínají.

Carlos Olivera hráč na whitelistu
Jsem určitě pro aby se hráči podíleli všichni na provozu serveru.Něco to stojí a nelíbí se mi, že provoz táhne pár hráčů.Ale domluvme se tedy na tom, že třeba za povolení hrát na serveru zaplatí každý hráč třeba 50kč. Kdo by třeba chtěl být VIP tak aspon 200 měsíčně.Za 50 kč dostaneš povolení hrát na serveru, za VIP budeš mít třeba přednostní právo při řešení problémů a budeš mít přednost na místo na pořádaných eventech atd--všechno se dá domluvit.

Dál bych bral kdyby jsme nebrali cizince mimo slováků, aby to byl ryze CZ/SK server se vším všudy.

Krádeže: nastavit limit na to kolik od všeho můžu mít, nepřijde mi fér aby měl někdo plný stan nábojů na friendly serveru.
Mě by nevadilo kdyby někdo vzal něco s mého stanu, ale pokud vezmeš něco mi necháš, a necháš mi o tom zprávu bud ve stanu nebo na foru,steamu. je to slušnost...
http://steamcommunity.com/profiles/76561198023964219/

Lucy cz admin
Mně by teda vadilo, kdyby mi bral někdo něco z mého stanu :-D
Povolené limity na počet stanů a barelů tu myslím si, že jsou. Ale určovat, kdo bude mít kolik ks munice nebo něčeho jiného mi přijde už trochu za hranicí :-D
Otázka financování se tu řeší stále..a zaručit pravidelnost příspěvků je opravdu velice těžké. Otázkou je, zdali je vůbec rozumné nabízet za přispívání "prominentní výhodu". Je to hrozně individuální a někdy jsou z toho zbytečné problémy a konflikty. Můj názor ;-)
Upravil/a Lucy cz admin dne 21-03-2017 20:53

admin admin
Osobně bych byl taky raději, kdyby se na provozu serveru podílelo víc lidí a ne jen pár, z toho někteří poměrně vysokými částkami, ale jak lidi donutit? Aby tu pak nehrálo místo pravidelných/občasných 100 lidí, jen 10 lidí. Kdyby se nastavilo, že každý bude dávat malý příspěvek, dopadlo by to nejspíš tak, že příspěvek zaplatí jen ti co normálně na server přispívají + možná pár lidí navíc a zbytek se beztak bude muset doplatit, mezi stálými přispívajícími. Plus s tím spojená agenda. VIP členství je nesmysl. Pokud je nějaký problém, snažím se ho řešit v rámci možností, nesedím u počítače 24/7 a nechat se peskovat někým a přetrhnout se kvůli někomu, kdo řekne, zaplatil jsem si VIP 200, to vážně nemám zapotřebí. Nicméně financování problém je a nebaví mě/není mně milé si každého čtvrt roku opakovaně říkat o příspěvky. Kdyby se mně měsíc před koncem zaplaceného období serveru ozvalo automaticky 10-12 lidí a řeklo by, pošlu 300/400 stovky, bylo by pro problému, ale jak už jsem psal, nikoho nutit nemůžu a ani nechci. Každopádně ještě jednou díky těm, co na server přispívají.

Server ryze CZ/SK je, žádné jiné hráče mimo CZ/SK tu nenajdeš.

Add krádeže, nepovoloval bych je. Pokud si někdo syslí nad míru, není problém napsat adminům a ti to dají do pořádku a případný nadměrný loot rozdistribuují ostatním. Nicméně většina lidí je rozumných a žádné syslení z jejich strany nehrozí. A pokud někdo něco shání a nemůže to najít, může to napsat na fórum a myslím, že se určitě někdo najde, kdo uvedenou věc má a klidně ji dotyčnému dá.

Davethorn hráč na whitelistu
Příspěvky na zábavu jsou asi bez otázek. To je jasná záležitost. Hromadění lootu a restrikce vlastnictví jsou věc jiná. Je to podle mne o přístupu k věci. Osobně třeba také využiji více stanů. Na věci co se normálně hodí, ale osobně je nepoužívám si držím jeden extra stan, kam je dávám a hráče o tom informuji. Přijde mi to, jako praktické řešení, jak si vzájemně pomoci třeba s náboji a věcmi co se můžou hodit. Žádné hromady, ale 1 nebo 2 balení nábojů do SVD se nikde moc neválí a rád je dám dále. Mokrý freshák jistě ocení připravené ohniště a jídlo Pff

Maxi syslení nemá moc cenu, hadříky a rezervní zbraň s náboji je však VIP potřeba.

admin admin
Takže wipe perzistence proveden. Můžete se podívat, zda-li to bylo úspěšné (tj. jestli se po serveru válí nová auta). Bohužel v administraci nejde automatické zálohování perzistence jako bylo předtím (jestli to BI dala pryč, netuším), tak snad rozjedu manuální a budu to dělat tak 2-3x týdně. Pokud chcete stavět stany, hned to nedělejte, počkejte tak 1-2 restarty, jestli to zase nebude zlobit. Jinak to, že perzistence může selhat, je přímo napsáno i v nastavení serveru, takže se s tím musí počítat Smutný - snad, ale budou fungovat manuální zálohy.

Jinak, aby to nějak se autama fungovalo, když si nějaké auto zaberete, oznamte mně jeho vlastnictví a "podepište" si ho třeba jabkama nebo nějakýma třeba věcma - o to mně taky dejte vědět, budu si vést seznam, ať je v tom pořádek.

Jinak pro projekty a admin team se rezervují 3x VS3, 2x offroad, 1x sedan, tak to berte na vědomí Úsměv. Tyhle auta musí být k dispozici.

Katty moderátor
Co se týče placení:
Ano, přispěla jsem na na server. Sice jsem na něm od té doby nebyla, takže to vlastně financuju a nehraju Šklebící se ale je mi to tak nějak fuk, vzhledem k blížícímu se porodu. Z toho důvodu jsem taky neposlala moc (300) a za to jsem se adminovi i omlouvala protože ještě nemám klasickou mateřskou ale jen nemocenskou a ta neni moc vysoká. Příště s mateřskou bych měla být schopna poslat víc. Vzhledem že k mojí finanční situaci doma jsem schopna poslat alespoň toto málo, mi přijde od těch co hrají a neposlali nic aby se nad sebou příště zamysleli. Když může poslat těhotná před porodem, tak mi neřikejte že by nemohli i ostatní přispět třeba i menší částkou...

A věřte že obstarávání věcí pro dítě a přípravu na příchod malýho neni vůbec levná záležitost. Muj první šok při zjištění co všechno už jsme do toho dali a co nás ještě čeká...Zamračený

Přejít na fórum:
Důležité odkazy

Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

01-07-2018 18:37
V současné době nemá smysl provozovat server. V případě, že vydají verzi 1.0 nebo opravdu stabilní betu, tak se o to asi pokusím. Pokud máte někdo nějaké nápady, postřehy, prosím PM.

21-06-2018 15:07
tak jsem zaznamenal betu na experimentalu. Je to sice dost okleštěné, ale snad se brzo dočkáme stable BETA... a mohlo by to tady trošku ožít?

22-12-2017 16:46
Pokud chceš nějaké info, klidně mně napiš SZ.

Přihlášení
Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Server
Návštěvnost
TOPlist