Navigace
Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 732
Nejnovější člen: Rekreant

Události
<< Leden 2021 >>
Po Ut St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Žádné události.

Přispějte na server
Pokud se Vám na našem serveru dobře hraje a chcete nás podpořit, budeme rádi za finanční příspěvěk, který můžete zaslat na účet: 2300773370/2010 . Do zprávy pro příjemce uveďte prosím Vás herní nick a důvod platby. Mějte na paměti, že zaslání příspěvku Vám nepřináší žádné herní výhody a nezbavuje Vás povinnosti dodržovat pravidla. Příspěvky budou použity na chod a provozování herního serveru CZ/SK Bat Dayz.


Provoz serveru byl ukončen. Další info najdete zde: http://batdayz.eu...6&pid=4924.

Číst diskuzi
Bat DayZ » Pravidla » Pravidla (Rules)
 Vytisknout diskuzi
Herní projekty na serveru - rozcestník
admin admin
Změny v projektech od verze 0.60: Poštovní úřad se ruší. Autodoprava a autoservis jsou sloučené. Hospody nebudou fungovat jako místo předávání vzkazů.

Jak už bylo řečeno ve zprávě týkající se zavedení whitelistu a úpravy stávajících pravidel, na serveru budou zavedeny projekty ve formě obchodů a různých služeb. Až na jednu výjimku se bude jednat o věci, které jsou jen "vykraftěné" z obnovitelných zdrojů, z pochopitelných důvodů žádné shromažďování lootu. Slovo obchod berte s uvozovkami, protože vše v obchodě bude zdarma, samozřejmě jako poděkování můžete hráči, který má projekt na starost dát nějakou drobnost, určitě ho to potěší (hráč na to bude mít určené místo a může tam mít uvedeno, jaké předměty potřebuje, nedávejte mu tam žádné haraburdí). Pro Vaše lepší přiblížení, vzor takového projektu je Zelinářství hráče Bětkypětky v Gorce. Hráči starající se o projekty můžou mít různé herní výhody a to, že jim může být v rámci projektu přiděleno auto, někdy se můžou pustit na uzavřený server, atd. Další výhoda těchto projektů je, že po schválení můžou být umístěny do stávající zástavby (i když nejlépe někde na kraji obydlených oblastí). Pokud budete mít o nějaký projekt zájem, napište zprávu adminovi nebo na mail info(zavináč)batdayz.eu . Pokud už nějaký budete mít, je samozřejmost, že se o něj budete starat. Neznamená to, že budete na serveru pořád, ale jednou za čas, byste ho měli zkontrolovat. Se všemi zájemci budeme mít krátký pohovor. Pokud bude zájemců víc, vybereme nejvhodnějšího hráče (kritéria jsou např. délka hraní na serveru nebo četnost hraní, aktivita a vystupování na fóru), i když většina projektů je pro více hráčů, kdy se budou o obchod starat společně a budou se zastupovat. Zakládání projektů je povolenou pouze se souhlasem adminů.

Každý z projektů bude mít své vlákno na stránkách ve speciální rubrice projekty. Všichni hráči starající se o projekty budou mít na místě nějaký barel nebo malý stan na objednávky, to se však bude řešit i přes fórum, které je přece jenom k tomu víc přizpůsobeno a bude mnohem efektivnější (např. pro kurýrní službu).

Projekty budou samozřejmě fungovat na zaběhnutých serverech, pokud bude wipe, např. z důvodů nové verze hry nebo technických problémů, mají hráči provozující projekty vždy cca. týden na jejich zprovoznění. Pokud se už hráč nebude o projekt nadále starat, bude o tom informovat adminy, kteří nabídnou projekt k provozování jinému hráči. Projekt může být adminy hráčům odejmout pro jeho zanedbávání a neaktivitu (hlavně projekty, kterým je přiděleno auto). Umístnění projektů neznamená, že hráč musí mít poblíž svůj soukromý tábor, ten může mít úplně jinde.

Pokud se projekty uchytí, není problém zavést další, nicméně zatím budou k dispozici níže uvedené. Ty, které se neuchytí, budou zrušeny, případně nebudou vůbec nabízeny.

Předposlední poznámka k projektům, pamatujte, že CZ/SK Bat Dayz server není RP server, takže projekty jsou vlastně služby pro ostatní hráče, spojují komunitu, nicméně nejde o žádné hrané role zemědělců, lovců, automechaniků, řidičů, pošťáků, hostinských, atd..

Nakonec zmíním, že projekty slouží k oživení hraní na serveru, nicméně není vůbec povinné je používat a je na každém hráči, jestli využije služeb těchto projektů nebo si bude předměty vytvářet sám. A jakákoliv činnost, která povede k zničení nebo omezení projektů bude přísně trestaná permanentním banem bez možnosti unbanu.

Zde je seznam uvedených projektů a obsazenost jednotlivými hráči (v seznamu jsou uvedeni jak zájemci, tak potvrzení hráči):

Zelinářství (Obchod se zeleninou, ovocem, lesními plody, rybami a masem)
Obchod s koženým oblečením
Pila
Hostinec
Autobusová doprava
Autoservis & Autodoprava
Rybářství
Zdravotní středisko

Zelinářství (Obchod se zeleninou, ovocem, lesními plody, rybami a masem):

- Jak už název odpovídá, zmiňovaný(í) hráč(i) bude pěstovat zeleninu, sbírat ovoce a v omezeném množství lovit zvířata (na maso) pro komunitu serveru a bude spolupracovat s hráčem, který bude mít na starost kožené oblečení. Jako bonusové zboží může nabízet kosti a střeva.

Místo: Bude určeno.
Vybavení: 2x velký stan na zeleninu a ovoce, 1x velký stan na maso a kůže, 1x velký stan na náčiní, 2x barel nebo malý stan na hnojivo a semínka, 1x malý stan na dary.
Počet: 1-2 zahradnictví na server (1 hráč a jeho nahlášení pomocníci).

Pokud bude zájem, může se udělat i další obchod s ovocem a zeleninou. Doporučené místo druhého zahradnictví je jakýkoliv kravín, nejlépe v dosahu autobusové dopravy.

Obchod s koženým oblečením:

- Hráč kožešník/lovec bude lovit zvěř a na určeném místě bude mít zázemí na zpracování a vydávání kožených výrobků (oblečení, boty, batohy a čutory) pro ostatní hráče. Bude spolupracovat s hráčem, který má na starosti obchod s masem a tyto suroviny mu dodávat. Jako bonusové zboží může nabízet kosti, střeva a pírka.

Místo: Doporučené místo: vrch Pop Ivan mezi Vyšnoje a Starým Soborem (nachází se zhruba uprostřed mapy, studna je asi čtyři sta metrů ve Vyšnoje).
Vybavení: 2x velký stan pro kůže, 1x velký stan na maso, než se exportuje obchodníkovi s masem, 2x stan na uchování kožených výrobků, 3x barel na zpracování a barvení kůže, 1 malý stan na objednávky hráčů a na dary.
Počet: Několik hráčů.

Pila:

- Přeživší/dřevorubec bude mít na starosti těžbu dřeva pro ostatní hráče a bude nabízet jak samotné dřevo, tak i hole, kurů a výrobky ze dřeva nebo jsou luky, šípy, dlahy, udice, kopí.

Místo: Bude určeno.
Vybavení: 2x stan na dřevo, 2x stan na výrobky ze dřeva, 1x stan na objednávky, náčiní a dary.
Počet: 1 pila (1-3 hráči, kteří se budou o projekt společně starat).

Hostinec:

- Hostinec je místo, kde najdou hráči základní občerstvení (zelenina, ovoce, pečené maso). Hráč provozující hostinec bude mít na starost udržování této služby. Zeleninu na občerstvení si budou moct pěstovat sám nebo se domluví na dodávání s obchodníkem s potravinami.

Místo: Bude určeno.
Vybavení: 1 stan na občerstvení.
Počet: Několik hospod na server (hostinec se musí nacházet v dřevěné budově a nápisem Traktir (hospoda) a měl by se nacházet na více frekventovaných místech a to nejlépe v dosahu autobusové dopravy. Pokud bude hospoda přímo na lince, bude pro ni zřízena nová zastávka na znamení.

Autobusová doprava:

- Řidiči autobusů budou mít na starosti provozovat autobusovou dopravu na Černarusi.

Místo: Síť autobusových linek.
Vybavení: Propůjčený autobus.
Počet: Několik hráčů, kteří se budou střídat.

Bude jim propůjčen autobus (samotným nebo skupině hráčů), o který se budou muset ve spolupráci s automechaniky starat. Autobus můžou samozřejmě používat i pro svou potřebu, nicméně v časech jízdních řádů musí být vždy k dispozici pro přepravu osob na patřičných trasách a musí s k němu chovat šetrně. Podmínka účasti na projekty, jde aspoň jedou týdně odjet jakoukoliv linku ve stanovený čas. Pro jednotlivé linky budou na našem TS zřízeny místnosti a řidič a pokud možno cestující by měli být v době jízdy na TS v "linkové místnosti". Více o autobusové dopravě na serveru se dozvíte zde - http://batdayz.eu...ead_id=244.

Autoservis a Autodoprava:

- Od verze 0.60 jsou projekty autoservisu a autodopravy sloučené. Tento projekt bude mít na starosti přepravu hráčů a materiálu a budou zajišťovat servis všech vozidel na serveru. Tento projekt má výjimku ohledně obchodu/služby operující s lootem. Hráči, kteří se starají o projekt budou shromažďovat kola, opravné sady, baterie, svíčky a jiné vybavení do aut. Budou také spolupracovat s řidiči serverových autobusů a pomáhat jim se servisem autobusů. V případě nouze se na ně můžou obrátit i jiní hráči vlastnící auta, ale provoz autobusů má přednosti. Co se týče přepravy, přednost má pomoc s přepravou materiálu a zásobování mezi jednotlivými projekty (zásobování potravinami z obchodu s potravinami do hospody, maso od kožešníka do obchodu s potravinami a naopak kůže z obchodu s potravinami kožešníkovi, převoz výrobků od dřevorubce. Hráči, kteří mají tento projekt mají povinnost se starat o svěřená auta, jezdit s nimi opatrně a provozovat s ním uvedenou službu. Rozhodně to není auto darované jen tak zadarmo.

Místo: JZD Grišino a několik poboček s nahradními díly.
Vybavení: 4x stan na kola. 1x stan na ostatní vybavení, 2x auto. Pobočky 1-2 stany na náhradní díly.
Počet: 1 autoservis + pobočky, několik hráčů, kteří se o projekt budou starat.

Rybářství:

- Hráč rybář bude chytat ryby, sladkovodní i mořské a bude je nabízet ostatním hráčům a herním hospodám. Při exportování bude spolupracovat i s kurýry.

Místo: Bude určeno.
Vybavení: 2x velký stan na ryby a vybavení. Jeden malý stan na dary hráčů.
Počet: 1x rybářství na server (1-3 hráči)

Zdravotní středisko:

- Toto je další výjimka z pravidla o projektech, které mají shromažďovat loot (a poslední, další takové výjimky už neplánujeme). Hráč/doktor bude mít základní lékařské vybavení a bude léčit ostatní hráče na serveru (pokud o to projeví zájem). O projekt se bude starat Lucy, a to z důvodu kontroly omezení pro loot u tohoto projektu.

Místo: Lékařské středisko Starý Sobor (je uprostřed mapy).
Vybavení: 1x malý stan na vybavení, 1x malý stan nebo barel na dary (protože se jedná o projekt, který využívá loot, je vybavení lékaře přísně omezeno). Nicméně i jeden malý stan na vybavení stačí na základní ošetření. Toto omezení bude kontrolováno.
Počet: 1x zdravotní středisko (1 hráč doktor, může mít k sobě 1-4 hráče jako asistenty).

Doktor a jeho asistent(i) by se měl snažit využívat k léčení předměty, které si můžou sami vyrobit (budou dávat přednost dlaze z klacků a hadrů před morfinem, atd.). Pro ostatní hráče platí, aby se na doktora a jeho asistenta(y) obraceli jen ve vážných záležitostech, žádné maličkosti (např., že budou mít po zranění šedý obraz a budou si ho k sobě volat). Hráč/doktor a jeho asistent(i) budou "ordinovat" na středisku ve Starém Soboru. Vyjíždět budou jen k opravdu naléhavým případům za asistence kurýrů. Zdravotní vybavení ze stanů si můžou brát ostatní hráči jen ve výjimečných případech ohrožení života a nezbytně nutné ke své záchraně, jinak musí počkat na zdravotníky. Projekt bude v testovacím režimu. Pokud se neosvědčí a bude mít špatný vliv na loot, bude ukončen.

Diskuze o projektech naleznete zde: http://www.batday...ead_id=254
 
Přejít na fórum:
Důležité odkazy

Shoutbox
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

31-07-2019 17:45
Pokud by měl někdo zájem o společné hrání, ale podmínkou je PVE hraní, tak zde: https://discord.gg
/wzK9Hq9

12-07-2019 21:02
Úsměv ahoj je zde prázdno Vyděšený

16-12-2018 12:57
Tak máme verzi 1.0 neplánujete obnovení serveru?

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Server
Návštěvnost
TOPlist